UČENIČKA RAZMJENA

Ovogodišnja učenička razmjena u kojoj sudjeluju učenici Gimnazije Sesvete, 18. gimnazije Zagreb te njemačke gimnazije Otto-Hahn iz grada Landau in der Pfalz započela je 25. listopada 2016. dolaskom njemačkih učenika i nastavnika u Hrvatsku te početkom rada na zajedničkom projektu "Mladi u Hrvatskoj i Njemačkoj" .

Suradnja između triju škola traje od 2003. i uvijek ponovno učvršćuje hrvatsko-njemačko prijateljstvo.

Našu školu u ovogodišnjoj razmjeni predstavljaju "ženske snage" - Ivana Kulaš, Sara Šimunić, Dora Kovačić, Kristina Juračić, Ema Rubčić i Lucija Dumančić te profesorica Andreja Korčanin.

Tijekom šestodnevnog boravka Nijemaca u Hrvatskoj istraživali smo čime se sve mladi u Lijepoj našoj bave, a naglaskom na sport, glazbu, primijenjenu umjetnost i socijalni angažman.

Skupina "Mladi i socijalni angažman" susrela se sa volonterima Udruge za terapijsko jahanje "Krila", učenicima škole za slijepe i slabovidne osobe "Vinko Bek" te sa  četveronožnim ljubimcima u azilu za životinje Dumovec. Radna skupina "Mladi i sport" isprobala je ples na svili te jahanje konja u konjičkome klubu Trajbar, dok je skupina "Mladi i glazba" posjetila naše sadašnje i bivše učenike koji se bave rock glazbom, plesni studio "Step by step" te djevojački pjevački zbor "Mozartine".

Tjedan je prošao brzo, vraćamo se u svakodnevicu i veselimo se odlasku u Saveznu Republiku Njemačku gdje ćemo u travnju 2017.  boraviti u obiteljima naših razmjenskih partnera, na licu mjesta upoznati njemački obrazovni sustav, nastaviti s radom na projektu i prezentirati rezultate našeg istraživanja. Naravno - na njemačkom!

objavio: Ljiljana Herner   datum: 3. 11. 2016.