Don Damir Stojić

Don Damir Stojić oduševio sesvetske gimnazijalce – 15. 12. 2016.

Susret učenika Gimnazije Sesvete s don Damirom Stojićem prošao je u ozračju duhovne opuštenosti,  u zanimljivom i nadahnutom govoru i razgovoru s učenicima -  nismo ni primijetili kako je vrijeme brzo proletjelo. Sat i pol s pažnjom smo slušali njegovo svjedočenje vjere, razmišljanja o slobodi čovjeka, zamkama liberalnog društva, grijesima današnjeg čovjeka i sl.

Što se ljudske slobode tiče, naglasio je: „Sloboda je na početku dana čovjeku kao biću stvorenom na sliku Božju, sloboda se od početka očituje kao dar, ali i odgovornost. Ona je sposobnost samoodređenja, gospodstva nad vlastitim činima. Sloboda je i izvor zasluga i krivnji, a time i nagrada i kazni. Čovjek se mora neprestano boriti da prione uz dobro. Što čovjek više čini dobro, to je slobodniji. Prava je sloboda u služenju dobru i pravednosti. Izbor neposlušnosti i zla zloupotreba je slobode i vodi u ropstvo grijeha.  Sloboda čini čovjeka odgovornim za vlastite čine u mjeri u kojoj su voljni. Napredovanje u kreposti, poznavanje dobra i askeza povećavaju gospodstvo volje nad vlastitim činima.“

Don Damir Stojić sve nas je oduševio svojom neposrednošću i spremnošću da mlade ljude uvede u duhovne sfere, da na jasan i pristupačan način ukaže na potrebu traženja uzroka i posljedica u svim postupcima mlade generacije, od prekomjerne uporabe alkohola, droge, slobodnog seksa, do svih drugih napasti kojima su mladi danas izloženi, u stvarnom, ali i virtualnom svijetu. Poželio nam je obilje Božjeg mira i pouzdanja u njegovu Providnost, koja nas u životu rasvjetljuje i vodi, da ispravno koristeći svoju slobodu rastemo u zajedništvu s njime.

Knjižničarka: Ruža Jozić i vjeroučiteljice

objavio: Ljiljana Herner   datum: 23. 12. 2016.