Poluzavršnica natjecanja Ponos domovine 2018.

Poluzavršnica natjecanja PONOS DOMOVINE 2018.

za Grad Zagreb i Zagrebačku županiju

u Gimnaziji Sesvete, 16. ožujka 2018.

Udruga Ponos domovine ove školske godine posljednji puta provodi istoimeni projekt namijenjen učenicima srednjih škola. Kao i proteklih godina pokrovitelj je predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović, a radi se o provjeri znanja učenika o Domovinskom ratu, hrvatskoj povijesti, kulturi, znanosti, religiji, sportu i ostalim pozitivnim društvenim vrijednostima.

Najbolji učenici stekli su pravo formiranja tročlanih ekipa koje se danas natječu u poluzavršnici, a uz znanje natjecatelji će se okušati i u sportskim natjecanjima i vještinama. Poluzavršnice su predviđene u Gimnaziji Sesvete, II. gimnaziji Varaždin, Srednjoj školi Delnice, Tehničkoj školi Nikola Tesla Vukovar i Turističko-ugostiteljskoj školi Split.

Dvije najuspješnije ekipe sa svakog poluzavršnog natjecanja te dvije iz Bosne i Hercegovine sudjelovat će krajem travnja na trodnevnom završnom natjecanju u Zagrebu. Pobjedničke ekipe i njihove profesore očekuju vrijedne nagrade, medalje i plakete, a pobjednike i naziv Ponos domovine ’18!

U završnici, uz provjeru teorijskog znanja i tjelesnih sposobnosti, ekipe izrađuju i projektni zadatak, a nagrade se dodjeljuju na Oltaru domovine. Najuspješniji pojedinac dodatno se nagrađuje ručnim satom koji dodjeljuje pokroviteljica natjecanja.

Sretno našim ekipama (njih 5) kao i svim natjecateljima!

objavio: Ruža Jozić   datum: 16. 3. 2018.

« Ožujak 2024 »