THE Talk

Prošli tjedan završili smo s provođenjem projekta THE Talk. Radi se o edukaciji o spolnom i reproduktivnom zdravlju pokrenutoj u međunarodnoj udruzi studenata medicine Hrvatske CroMSIC. Projekt se provodi u Osijeku, Rijeci, Splitu i Zagrebu, a osmišljen je u suradnji s Hrvatskim zavodom za javno zdravstvo (HZJZ).

Cilj projekta je upoznavanje mladih s temama koje bi tradicionalno roditelji i nastavnici trebali proći s tinejdžerima kao dio spolnog odgoja, a baš zato i ovaj upečatljiv naziv.

Nužno je educirati mlađu populaciju o svim načinima zaštite spolnog zdravlja, ali i o biologiji našeg reproduktivnog sustava, njegovoj građi, zaštiti i planiranju potomstva. Za potpunu sliku čovjekove spolnosti i reproduktivnosti ključan je upravo razgovor – ONAJ razgovor! Nadamo se da ćemo ovim projektom približiti mladima najvažnije elemente zaštite prvenstveno sebe, a zatim i drugih.

Budući da radionice provode studenti medicine, kao skupina mladih edukatora, praktički vršnjaka mladih s kojima se bave, dosadašnja iskustva su pokazala kako su u mogućnosti razviti prijateljski pristup i potrebno povjerenje, sve u svrhu što pozitivnije i kvalitetnije edukacije. Radionice su se provele pod satovima razrednika za sve prve i neke druge razredne odjele, a dio su školske preventivne strategije.

objavio: Sonja Jordanić Golub   datum: 19. 3. 2024.