Čovjek se najbolje osjeća kada daruje drugog čovjeka

Dom u Vugrovcu, punim nazivom Dom za nezbrinutu djecu sv. Alozije Stepinca, zbrinjava 30-ero djece. Djeca su različitog uzrasta, od najranije dobi pa do punoljetnosti. Brigu o njima preuzele su odgajateljice koje ne mogu u potpunosti nadomjestiti majčinsku ljubav, ali njihov trud ne poznaje granice. Djeci se u cijelosti pokušava pomoći u socijalizaciji, odrastanju i nadomještanju oduzetog. Božić, Uskrs, rođendani i školske priredbe za njihovu malenkost nisu skroz zaboravljeni. Možda u njihovim skromnim životima i nema mjesta za spoznaju da druga djeca imaju više, ali sretni su sa onim što imaju. Nemaju sve, ali opet imaju mnogo. Pomoć dobrih ljudi, odgajateljica i međusobna povezanost daju im snagu da nadvladaju tešku ruku života.
       Naša SŠ Sesvete ( novinarska i karitativna grupa ) također je odlučila toj djeci izmamiti barem jedan osmijeh više i okušati se u dobrotvornom radu. Uz mnogo uloženog truda i vremena organizirali smo pomoć domu Vugrovec. Učenici, profesori i ostali djelatnici škole darovali su svoj prilog te smo tako sakupili simboličnih 10 000 kuna. Dio novaca smo izdvojili za poklone koje smo odlučili dijeliti u sklopu tombole kako bi na taj način razveselili djecu. Nakon uspješne organizacije iskoristili smo snježno poslijepodne te se sa toplinom u srcima zaputili u dom. Naš dolazak bio je primljen sa mnogo veselja i dobrodošlice. Poslijepodne sa djecom bilo je ispunjeno toplinom, igrom i uzajamnom zabavom. Djeca su nam se uspjela uvući u srca, a vjerujem da smo i mi njima ostali u lijepom sjećanju. Rastanak je bio pomalo tužan jer se teško odvojiti od ljupkosti tih malih anđela. Spoznali smo da djeca nisu zakinuta u potpunosti i ne treba ih razlikovati od drugih ljudi.
       Ljudsko srce ništa ne može ispuniti većim zadovoljstvom od pomoći drugima, stoga ćemo se svakako vratiti.

Ana Kavić, 4.og4

Napomena: ispod je link na tekst sa fotografijama!

pomozimo.pdf