PREDAVANJE - USUSRET NOĆI KNJIGE 2024.

Ususret manifestaciji Noć knjige 2024.

U suradnji s Knjižnicom Sesvete, a ususret Noći knjige 2024., u našoj smo školi 15. travnja 2024. ugostili Sesvećanina, poduzetnika, osnivača BIRD inkubatora i jednog od upravnih članova udruge CroAl, gospodina Dražena Oreščanina. On je našim zainteresiranim učenicima u prepunoj polivalentnoj dvorani pričao o svom školovanju, zaposlenju i otvaranju vlastite tvrtke.

BIRD Incubator je startup inkubator Poslovne inteligencije s primarnim fokusom na umjetnu inteligenciju i poslovnu analitiku. Vizija ove tvrtke je podržati razvoj rješenja baziranih na umjetnoj inteligenciji i pozicionirati Hrvatsku na karti Europe i svijeta kao jedno od sjedišta za razvoj uspješnih startupova u ovom području. Kroz BIRD incubator žele podržati startup ekosustav te utjecati na stvaranje poduzetničkog okruženja unutar kojeg startupovi koji žele razvijati tehnološka rješenja bazirana na umjetnoj inteligenciji mogu brže i efikasnije doći do potrebne mentorske podrške i prilike za investicije.

Gospodin Oreščanin potaknuo je učenike da već sada stječu nova znanja i razvijaju postojeća u STEM područjima, objasnio im je što je BIRD inkubator i na koji se način mogu uključiti u predavanja koje organizira udruga CroAl. Odgovorio je na nekoliko zanimljivih pitanja naših učenika, a predavanje je završeno ugodnim razgovorom našeg gosta i nastavnika Škole.

Pripremili: školska knjižničarka Brigita Kosić i profesori fizike,

suradnik Mihael Bily, Knjižnica Sesvete

objavio: Željka Župan Vuksan   datum: 16. 4. 2024.