ZANIMLJIVO UČENJE ENGLESKOGA JEZIKA U GIMNAZIJI SESVETE

English Debate Club učenika 1. razreda Gimnazije Sesvete

Učenici prvog razreda Gimnazije Sesvete koji pohađaju nastavu engleskog jezika uživaju u mogućnosti  debatiranja na engleskom jeziku. English Debate Club, koji je oformila prof. Eva Lokotar Vojnović, za svoj cilj ima dodatno osnažiti jezični razvoj kod svakog učenika, ojačati stvaranje argumentacije i rasprave te ovladati retorikom kao važnim alatom u ovladavanju jezikom.

Nakon svladavanja osnova retorike, cilj je učenike pripremiti za neka od međunarodnih natjecanja iz debate, poput svjetski poznatog debatnog kongresa Model United Nations. Svakim satom osjeti se uspjeh u svladavanju novih jezičnih obrazaca važnih za predstavljanje argumentacije. Državna matura, ovim tempom, bit će puno uspješnija.  Jako smo ponosni na naše članove EDC GimSes!

Međunarodna suradnja učenika Gimnazije Sesvete

Ostvarili smo i nevjerojatnu suradnju s nizozemskom školom CSW van de Perre u Middelburgu, međunarodno poznatoj po izvrsnosti i postignutim rezultatima u obrazovanju. Pod vodstvom prof. Lokotar Vojnović, učenici prvih razreda s oduševljenjem su pristupili svom prvom individualnom mini projektu - razmjeni božićnih pisama s našim novim prijateljima, nizozemskim učenicima, kao uvod u eTweening projekt. Učenici su napisali svoja pisma prijateljima u Nizozemskoj i s nestrpljenjem iščekuju povratna pisma. A nas profesore oduševljava real-life upotreba naučenih jezičnih struktura. Izravna uporaba jezika u zabavnom kontekstu neopisivo podiže motivaciju. Ponosni smo na naše učenike i njihov marljiv i predan rad.

Flash Fiction Contest

Tijekom ovog ADVENTA, učenici Gimnazije Sesvete obilježili su, u okviru svoje nastave, ovaj dragi nam period sudjelujući u brojnim aktivnostima, pa tako i u Flash Fiction, s ciljem promicanja interesa za razne književne vrste. Nakon upoznavanja sa svim oblicima kratkih priča, Flash Fiction stories, učenici 1a, 1b i 1c razreda okušali su se s profesoricom Lokotar Vojnović u stvaranju kratkih priča od šest riječi, čijim začetnikom se smatra književnik Ernest Hemingway. Po uzoru na međunarodna natjecanja, učenici će u posljednjem tjednu nastave u veseloj atmosferi glasati za najkreativnije six-word stories.

Pripremila Eva Lokotar Vojnović, prof.

objavio: Ruža Jozić   datum: 15. 12. 2022.

« Svibanj 2024 »