DODIJELJENA NAGRADA Luka Ritz za 2022.

Dodijeljena Godišnja nagrada „Luka Ritz“ za promicanje tolerancije i škole bez nasilja

Nagrada Luka Ritz stigla i u Gimnaziju Sesvete

U Ministarstvu znanosti i obrazovanja održana je dodjela Godišnje nagrade „Luka Ritz“ za promicanje tolerancije i škole bez nasilja. Nagrade i posebna priznanja dobitnicima su uručili ministar znanosti i obrazovanja prof. dr. sc. Radovan Fuchs i predsjednica Povjerenstva za dodjelu Nagrade „Luka Ritz“ gđa Suzana Ritz.

Dobitnici Godišnje nagrade „Luka Ritz“ za promicanje tolerancije i škole bez nasilja u školskoj godini 2022./2023. su:  u kategoriji osnovnih škola: Filip Emanuel Babić, učenik 8. razreda Osnovne škole Nikole Tesle, Rijeka, a u kategoriji srednjih škola: Borna Pap, učenik 2. razreda Elektroindustrijske i obrtničke škole Rijeka.

Posebna priznanja za školsku godinu 2022./2023. dobili su:

Ivona Švajda, učenica 6. razreda Osnovne škole Stjepana Radića, Čaglin

i Ana Tomašek, učenica 3. razreda Gimnazije Sesvete.

Učenicu Anu Tomašek za Nagradu Luka Ritz predložili su učenici njenoga razreda i razrednica Željka Župan Vuksan koja je i napisala obrazloženje Anina prijedloga.

Naša je Ana iznimna djevojka, uvijek spremna pomoći svima, i školskim prijateljima i profesorima, ističe se svojom predanošću i radom, zanimanjem za nove stvari, vizionarskim odnosom prema životu te joj nikada nije teško uložiti dodatni trud i vrijeme. Iznimno je aktivna te se uvijek prva odaziva svim humanitarnim akcijama u školi, a svojim primjerom potiče druge. Osjetljiva je na vršnjačko nasilje, uvijek potiče druge na nenasilno rješavanje sukoba. Ana je vesela, brižna, spremna pomoći, u razredu uvijek nasmijava i unosi dobru atmosferu, dobra je osoba koja želi pomoći, dobri duh razreda, prva nudi pomoć ili bilo što potrebno drugome i trudi se učiniti da se svi osjećaju dobro, brine se za osjećaje drugih, pomaže učenicima i profesorima. Anine su priče uvijek pozitivne. Čak i kad govori o teškim životnim trenucima, ona šalje poruku dobra i nesebičnosti te je dokaz da humanost, dobrota i tradicionalne ljudske vrijednosti još uvijek postoje. Ne postoji kategorija u kojoj Ana Tomašek nije aktivna i u kojoj svojim radom nije pridonijela njezinoj realizaciji, ali ono Anino čemu bismo svi trebali težiti jest ljubav, empatija i vjera u čovjeka.

Čestitke našoj Ani Tomašek!

objavio: Ruža Jozić   datum: 13. 6. 2023.

« Svibanj 2024 »