OPROŠTAJ OD MATURANATA GENERACIJA 2022./2023.

SVEČANI OPROŠTAJ OD MATURANATA

Svečani oproštaj od naših maturanata obavljen je 20. lipnja 2023. u našoj sportskoj dvorani. Uz nazočne maturante, njihove razrednike i profesore, slavlje su uveličali svojom nazočnošću i njihovi roditelji, obitelj i prijatelji. Svi su maturanti uspješno završili razred i dobili svoje svjedodžbe o završetku gimnazijskog obrazovanja.

Maturante je pozdravila ravnateljica Gimnazije Sesvete profesorica Božana Sertić. Pored ostaloga istaknula je:

…Tijekom ove četiri godine prošli smo zajedno kroz mnogo različitih situacija. Jedni drugima smo pomagali, podržavali se i poticali. Zajedno smo usvajali nova znanja i kompetencije, i ovaj današnji trenutak, u kojem obilježavamo samo finale vašega rada, odricanja, dodatnog truda i svih onih situacija koje su se tijekom četiri godine odvijale pod krovom Gimnazije Sesvete. Vaš rad i znanje, rezultati na brojnim natjecanjima i vrhunski uspjesi, slika su naše škole i dobar glas koji o Gimnaziji Sesvete odjekuje, svrstava nas u najpoželjnije gimnazije. Hvala vam na tome.

Vjerujem da je Gimnazija Sesvete bila dobra prema vama, da je bila zaštitni čimbenik u vašem razvoju. Nadam se da smo uspjeli prepoznati vaše talente i potrebe te da smo vam pružili odgovarajuću podršku za osobni rast i razvoj svakoga od vas.

Dragi maturanti, želim vam svima, u svoje osobno ime i u ime svih zaposlenika Gimnazije Sesvete, čestitati na ostvarenom uspjehu i zaželjeti da vas u životu prate i štite vaši najbliži, vaši roditelji i obitelj, prijatelji i ljubav, da neko drugo mjesto od sada bude vaša sigurna luka, kao što je to do sada bila Gimnazija Sesvete. SRETNO!

Razrednici maturanata uručili su svjedodžbe učenicima svoga razreda, profesori: Lucija Tustanić, Hrvoje Kurevija, Dajana Kezerić, Daria Brnčić Mimica i Ines Bosak Čupić.

U ime svih maturanata zahvalila se učenica Lucija Krivić. Naglasila je:

U ime maturanata, hvala svima. Hvala našoj ravnateljici, svim djelatnicima škole, ali posebno hvala našim profesorima. Hvala vam na strpljivosti, razumijevanju i ljubavi prema vašem poslu. Hvala vam što ste nam prenijeli svoje znanje i što ste u nas posadili sjeme za daljnje školovanje. Toliko smo toga od vas naučili, ne samo u akademskom smislu. Dijeleći s nama svoja iskustva , svoja promišljanja, niste nas samo obrazovali, nego ste i pomagali odgajati nas. Hvala vam što ste bili dio naših života. Hvala vam što ste nam pomogli da postanemo ljudi…

I sad je vrijeme da se krene dalje. Iako je rastanak težak, zauvijek nam ostaju uspomene. Uspomene na izlete, božićne sajmove, ples za Valentinovo, maškare, turnire, zezanja po hodnicima i smijanje do suza. Iako smo bili u izazovnim vremenima, iako smo pola srednjoškolskog obrazovanja proveli pod maskama, ipak su se ispod njih nalazili osmijesi.

Generacija koja sada odlazi, svatko na neki svoj put, zna da je ova Škola bila kaplja koja je tkala naše živote. Nadamo se da su i naši životi bili kap koja je tkala Gimnaziju Sesvete. Hvala vam!

Nastavničko vijeće Gimnazije Sesvete nagradilo je najuspješnije maturante, za uspjeh 5.00 i uzorno vladanje te sudjelovanja na državnim natjecanjima. Nagrađeni su:

4. A

1. Petra Kruhak za odličan uspjeh (5,00)i uzorno vladanje
  2. Nina Sente za odličan uspjeh (5,00) i uzorno vladanje
  3. Karla Kljajić za sudjelovanje na Slavonskom biennaleu Gen Z
  4. Petar Marčinko za sudjelovanje na Državnom natjecanju u šahu
  5. Fran Macan za sudjelovanje na Državnom natjecanju u šahu

4.b    Emma Mavretić - za odličan uspjeh 5.00 i uzorno vladanje

4. C

1.   Matea Krišto -  za odličan uspjeh 5.00 i uzorno vladanje

2. Lucija Krivić - za sudjelovanje na državnoj Smotri LiDraNo 2023. i na državnoj razini u debati na njemačkom jeziku "Jugend debattiert"

3.   Mia Gojević -  za sudjelovanje na državnoj Smotri LiDraNo 2023.

4.   Magdalena Pezić - za sudjelovanje na državnoj Smotri LiDraNo 2023.

5.   Iris Lukić - za sudjelovanje na državnoj Smotri LiDraNo 2023.

6.   Una Ižaković - za sudjelovanje na državnoj Smotri LiDraNo 2023.

4. D

1. Nikolina Antić - za sudjelovanje na državnoj Smotri LiDraNo 2023.
  2. Ana Vuger - za sudjelovanje na državnoj Smotri LiDraNo 2023.
  3. Fran Furić – za sudjelovanje na Državnom natjecanju iz geografije
  4. Karla Kamenjašević - za plasman na europsko natjecanje Hippo language

4. E

1.   Andro Gabaj - za odličan uspjeh (5.00) i uzorno vladanje

2.  Tin Pavlić - za odličan uspjeh (5.00) i uzorno vladanje

3.  Ivana Panjkrc - za odličan uspjeh (5.00) i uzorno vladanje

4.  Petra Kašnar - za sudjelovanje na Državnoj smotri LiDraNo

5.  Fran Račić - za sudjelovanje na državnom Natjecanju u šahu

SRETNO MATURANTIMA NA DRŽAVNOJ MATURI I

UPISU NA ŽELJENI STUDIJ!

objavio: Ruža Jozić   datum: 21. 6. 2023.

« Svibanj 2024 »